Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
www.yalovahaber.net..................www.yalovahaber.net.........................www.yalovahaber.net.............................www.altinovahaber.com....................www.altinovahaber.com.................www.altinovahaber.com......................................................

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altınova da durmak yok hizmetlere devam

Altınova da durmak yok hizmetlere devam
 Yazı Boyutu

 Tarih : 21.3.2019 - 00:03:42 


Altınova Belediyesi Yeni İtfaiye Binası, Faruk Üzmez Parkı ve Kadın Sosyal Tesisleri açılışları, İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala nın katılımıyla büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti.


Altınova Belediyesi Yeni İtfaiye Binası, Faruk Üzmez Parkı ve Kadın Sosyal Tesisleri törenle hizmete girdi. Toplu açılış töreni İçişleri Eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Toplu açılış törenine; AK Parti Bursa Milletvekili, AK Parti MKYK üyesi, içişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın yanı sıra Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova eski Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, daire amirleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

“HİZMETLERİMİZİ EL EL VEREREK YAPIYORUZ” 
Altınova’ya 3 yeni güzel yatırımı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İtfaiye binamız modern bir şekilde yapıldı. Bayanlarımıza özel bir sosyal tesis oldu. Bir de çocuk parkımız var. Parkımızın güzelliği ise aynı anda 100 çocuğumuz fonksiyonel olarak burada oynayabiliyoruz. Parkın yapımı Faruk Üzmez’in ilçemize hediyesidir. İkinci parkı ilçemize yapmıştır. Şu anda Altınova’da tersanesi yok ancak Tuzla’da ciddi projelere imza atıyorlar. Ülkemizin iftiharı olan ciddi büyük askeri projeleri gerçekleştiriyorlar. Sayın Bakanımızın ilçemize MOBESE kurulmasıyla ilgili talimatları olmuştu. İlçemizin güvenli olmasında ciddi katkıları vardır. Hükümet Konağımızın yapımında büyük katkıları vardır. Birçok yatırımımızı hükümetimiz, belediyemiz ve işadamlarımız ortak yapıyoruz. Güç birliği olduğu zaman yatırımlarımız hem hızlı yürüyor hem daha kıymetli oluyor. Ben katkıları nedeniyle herkese teşekkür ediyorum. 
“MESCİT VE ŞADIRVAN YAPILACAK” 
Bu yatırımlar burada böyle kalmayacak. Yan tarafta bir vatandaşımız yerini veriyor. Oraya da bir mescit, tuvalet ve şadırvan yapacağız. Burada ailelerimiz ciddi bir kalabalık oluyor burada. Bu kalabalığın ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışma yapacağız. İtfaiyemiz Türkiye’de örnek bir itfaiyedir. Türkiye’de itfaiye birliği olarak kurulan ilktik. Personel giderini 4 belediye ortak yapıyoruz. Onlara da teşekkür ediyorum. Bu itfaiye birliğimiz profesyonel bir şekilde hizmet yürütüyor” dedi. 
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

“HİZMETLERE SAHİP ÇIK” 
İşadamı Faruk Üzmez de bir konuşma yaparak Altınova’ya böyle bir yatırım kazandırmalarından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyleyerek, “Halkımızdan tek isteğim var. Yapılan hizmetlere sahip çıkmaları. Bu park başta çocuklarımız olmak üzere hepimizin” dedi Programda Eski AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ile AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de birer konuşma yaptı. 
“DÜMENDE SAĞLAM BİR LİDER VAR” 
Türkiye’nin rotasından şaşmadan yoluna devam ettiğini dile getiren Milletvekili Ala ise, “Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki; ABD Başkanı bir açıklama yapıyor, izliyorsunuz. Çin Devlet Başkanı başka bir açıklama yapıyor. Dünyanın ekonomisi türbülansa giriyor. Borsalar, iniyor çıkıyor. Dünya ekonomisinde büyük bir dalgalanma yaşanıyor. Tabi bu aynı denizdeyiz. Ayrı ayrı gemilerle o ülkelerle ayrı gemilerde olsak bile, her gemi ummana çıktığında aynı denizdeyiz. O denizde büyük güçlerin bir biriyle silahsız savaşa tutuşması, orayı dalgalandırıyor. Bizim gemimiz de o dalgadan nasibini alıyor ama dümende sağlam bir lider ve arkasında sağlam, istikrardan yana iradesini koyan bir millet var ve biz tedbirleri alarak rotasında devam ettiriyoruz Türkiye’yi. Yine o tedbirleri alacağız ve hedeflerine kavuşturacağız. Burada da bu imkânı bu iklimi siz sağlıyorsunuz. O bakımdan Türkiye’deki seçimler herhangi bir ülkedeki seçimler gibi değil. Türkiye’de seçimler aynı zamanda Türkiye’nin önünün açılıp açılmayacağına karar verilen seçimler oluyor. Bugüne kadar getirdik dedim. Fakat hedefimiz ne? Şu anda dünyanın en gelişmiş ilk 20 ekonomisi arasında olan ülkemizi en büyük 10 ülke arasına sokmak. Nihayetinde bu bizim hedefimiz. Bize de bu yakışır. Oraya gidebilmek için bir şeye ihtiyacımız var. O da sizin istikrardan yana iradeniz. Siyasi istikrarı Türkiye’ye armağan etmek” dedi. 
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

"HİZMETİ BİZDEN İSTEYİN" 
Altınovalılara seslenen Ala, “Altınovalı kardeşlerim, siz bize Amerika’ya karşı, Rusya’ya karşı, Tokyo’ya karşı, Paris’e karşı Türkiye’nin çıkarlarını güçlü bir biçimde savunabilmek için sandıktan güçlü bir destek verin, Altınova’ya hizmeti bizden isteyin. Geldiği zaman Metin kardeşim zaten biz o hizmetleri büyük bir memnuniyetle sizler için kendisine takdim ederiz. O da sizlerle buluşturur” diye konuştu. Milletvekili Ala, ardından protokol mensuplarının katılımıyla toplu açılış kurdelesini kesti. Başkan Metin Oral ise Milletvekili Ala ve parkın yapımında katkıları olan Üzmez’e plaket ve hediye takdim etti. Ala, ardından bir de itfaiye erleriyle bir araya gelerek açılışını yaptığı itfaiye binasını gezdi. 
İTFAİYE BİNASI 
İnşaatı tamamlanan Avrupa Standartlarındaki İtfaiye Binası, 560 metrekare inşaat alanına sahip 2 kattan oluşuyor. 6 araç kapasiteli kapalı otoparkın bulunacağı binada; yatakhane, çay ocağı, lokal, mescit, spor salonu, engelli ve normal WC. Yer alacak. İtfaiye binası, 2 milyon 250 bin TL.’ye mal oldu. 
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

KADIN SOSOYAL TESİSLERİ 
Altınova Belediyesi Kadın Merkezi, Cumhuriyet Parkı arkasında faaliyete geçti. Kiralık binada; mutfak, kitaplık, 2 adet WC, çocuk oyun alanı ve TV köşesi de yer alacak. Altınova Belediyesi tarafından bayanlara yönelik yürütülen el beceri kurslarına bu binanın alt katında devam edilecek. Kadın Sosyal tesisimiz 120 bin TL.’ye mal oldu. 
FARUK ÜRKMEZ PARKI 
Kaymakamlık arkasında kurulan Yalova’nın en büyük parkı olan Hürriyet Mahallesi Faruk Ürkmez Parkı, 550 bin TL.’ye mal oldu. Bu maliyetin 400 bin TL.’sini İşadamı Faruk Ürkmez, 150 bin TL.’sini belediyemiz karşıladı. Parkın etrafı tel örgü ile örülürken, bir özel güvenlik ve kamera sistemi ile 7/24 alan gözetim altında tutuluyor. Zemini kauçuk döşenen parkın etrafına vatandaşlar için kamelyalar konuldu.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  SON DAKIKA

214 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Ahşap boyama ve diğer eserler göz kamaştırdı Ahşap boyama ve diğer eserler göz kamaştırdı
Altınova Belediyesi Geleneksel El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergisi büyük beğeni topladı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca çalıştığı ahşap boyama ve mefruşat eserleri büyük beğeni topladı....
İSTANBUL un Fethi ne özel Gençlik Şöleni düzenleniyor İSTANBUL un Fethi ne özel Gençlik Şöleni düzenleniyor
Alperen Ocakları Yalova İl Başkanlığı; siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren İstanbul un fethi münasebetiyle 29 Mayıs da Halk Eğitim Merkezi Salonunda bir etkinlik düzenledi....

77 Choppers Kulübü İftar Yemeği Tigem de yapıldı
Oral: Çevre için tüm imkânlarımız seferber
AKASYA PLAJI SEZONA HAZIRLANIYOR
Masa Tenisi Takımı Başarıya Doymuyor
Başkan ORAL dan sınıf birincilerine bisiklet
Ahşap boyama ve diğer eserler göz kamaştırdı
 
 Takvim
21  Haziran 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7311 5.7414
  Euro 5.3073 5.3425
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

1,03 saniye.