Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Altınova'yı çok iyi bildiğini ve çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı ve TBMM 28. Başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Altınova MYO açılışını gerçekleştirdi…       Yalova Belediyesi "Doğal Afetler ve Alınacak Önlemler" konulu panel düzenlendi. 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'ni yaşamış Yalovalıların düzenlenen panele yeterli duyarlılığı göstermediği gözlendi.

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 BAŞKANLAR SOKAK HAYVANLARI İÇİN BULUŞTU

BAŞKANLAR SOKAK HAYVANLARI İÇİN BULUŞTU
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.7.2019 - 19:17:11 


Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ın ev sahipliğinde ilçe ve belde belediye başkanları, sokak hayvanları rehabilitasyonu konulu toplantıda bir araya geldi.


Yalova Belediyesi’nin ev sahipliğinde tüm ilçe, belde Belediye Başkanları, Belediye Veteriner Hekimler Derneği Yalova İl Temsilciliği, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Orman Su İşleri Müdürlüğü yetkilileri sokak hayvanlarının rehabilitasyonu konulu toplantıda bir araya geldi. Toplantının Başkanlığını aynı zamanda Veteriner Hekim olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yaptı.

Yalova Belediyesi’nin sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna yönelik olarak hazırlamış olduğu ve tüm il genelini kapsayan proje yapılan toplantıda anlatıldı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, seçim dönemi hazırlamış oldukları kapsamlı projenin bir bölümünü kapsayan rehabilitasyon merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Sokaklarda yaşayan can dostlarımızın sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Salman, sokak hayvanlarının kayıt altına alınmadığı sürece bu büyümenin daha da artacağını belirtti. Özellikle çevre illerden ve ilçelerden bırakılan hayvanların sayısının da fazla olduğunu söyleyen Başkan Salman, birlikte hareket edilmediği sürece bunun önlenemeyeceğini dile getirdi. Başkan Salman’ı destekleyen tüm Belediye Başkanları sokak hayvanlarının kontrol altına alınmasıyla birçok problemin ortadan kalkacağına inandıklarını belirttiler.

Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Parkı Örnek Proje Olacak

Yalova’nın yüzölçümü itibariyle ülkenin en küçük kenti olduğunu belirten Başkan Vefa Salman; “Bu durum bazen dezavantaj olsa da bazı konularda bizim için avantaj. Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu konusunda bunu avantaj olarak kullanabilir, birlikte yürüteceğimiz bu projeyle pilot il olarak tüm yurda örnek olabiliriz. Seçim döneminde açıkladığımız projelerimizden bir tanesine ilave edeceğimiz sosyal donatılarla sokak hayvanlarını hem rehabilite edecek hem de bu sayede ortaya çıkabilecek olan olumsuzlukları da bertaraf etmiş olacağız. Bu projeye entegre olarak oluşturacağımız doğal yaşam parkı vasıtasıyla sokaklarda yaşayan can dostlarımızın da doğal yaşamlarından kopmadan yaşamalarına olanak sağlamış olacağız. Yalova Belediyesi olarak bu konuda 5 yılda başarılı çalışmalara imza attık. Ancak tüm il genelinde birlikte hareket ederek yapacağımız bu proje konunun sorun olmasından çıkmasını sağlayacak” dedi.

Tüm İlçe, Belde ve Köyleri Kapsayacak Şekilde Hareket Etmeliyiz

Bu konuda özel bir birliğin kurulmasını teklif eden Başkan Salman; “Tıpkı atıklar gibi, arıtma gibi bu konuda tüm belediyeleri ilgilendiren bir konu. Bu nedenle birlikte hareket etmemizde fayda var. İmkanı olan belediye var olmayan belediye var. Ama bu konu hassas bir konu ve birlikte hareket etmeyi gerektiren bir konu o nedenle tüm ilçe, belde ve köyleri kapsayacak şekilde hareket etmeliyiz ve kontrollü olmalıyız. Çünkü hayvanlardan insanlara geçebilecek 250 çeşit hastalık bulunmakta. Hayvanlar bu konuda ara istasyon görevi görüyor. Eğer ki sokak hayvanlarımızı kontrol altına alır ve takibini yapabilirsek hem onların hem de vatandaşlarımızın sağlığını korumuş oluruz” dedi.


  Editör :  Aykut Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  SON DAKIKA

224 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Başkan SALMAN, MARKA toplantısı için Düzce deydi Başkan SALMAN, MARKA toplantısı için Düzce deydi
MARKA 2010 yılı ilk yönetim kurulu toplantısı; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı nın ev sahipliğinde MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy un başkanlığında Fenerbahçe Serkan Acar Topuk Yaylası nda gerçekleşti....

İnşaat sektörü çöküşte
DEV PROJE DE SONA YAKLAŞILIYOR DEV PROJE DE SONA YAKLAŞILIYOR
Altınova Belediyesi tarafından Hersek Lagünü çevresinde hayata geçirilecek olan Türkiye nin ilk Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ve ülkenin en büyük Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçesini içerisinde barındıracak dev proje de sona gelindi...

Yalova Altınova da hedef BAL Ligi
Filenin Sultanları Tokya Olimpiyat Oyunlarında
ORAL: Tek hedefim, verdiğim sözleri yerine getirmek
Başkan SALMAN, MARKA toplantısı için Düzce deydi
İnşaat sektörü çöküşte
 
 Takvim
27  Ocak 2020  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.9288 5.9394
  Euro 5.3976 5.4333
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,48 saniye.