Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
YALOVA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ VERDİ...     ÇINARCIK BELEDİYE BAŞKANI NUMAN SOYER, İLÇEDEKİ MÜTEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELDİ...      ÇİFTLİKKÖY'DE İMAR PLANLARINDA DEĞİŞİKLİK...     BİR YERDE DENİZ DOLGUSUNU DURDURUYORLAR DİĞER TARAFTA DENİZ DOLGUSUNA İZİN VERİYORLAR (ayrıntıları gazetemizde)      ALTINOVA’DA ÖZEL TOKİ KONUTLARI HAKKINDA AÇIKLAMA...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Kotcioglu: Eğitimde yapılacaklar listesi kabarık

Kotcioglu: Eğitimde yapılacaklar listesi kabarık
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.02.2021 - 00:23:25 


Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, yüz yüze eğitime geçilmeden önce eğitim sisteminde belirsizlerin sonlandırılmasını, öğretmen açığının kapatılmasını ve okullarda gerekli hazırlıkların yapılması talebinde bulundu.

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, eğitimdeki belirsizliklere değinerek, sözleşmeli öğretmenlik sisteminden vazgeçilmesini ve öğretmen atamaları yapılarak öğretmen açığının kapatılmasını istedi.

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, yüz yüze eğitime geçilmeden önce eğitim sisteminde belirsizlerin sonlandırılmasını, öğretmen açığının kapatılmasını ve okullarda gerekli hazırlıkların yapılmasını talep etti.

İlk ve orta dereceli okullar 22 Ocak Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girdi. İkinci ara tatil de yarıyıl tatiline eklendiğinden eğitimde ikinci dönem 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat’tan itibaren yüz yüze eğitime yeniden başlanacağı açıkladı ancak neredeyse bir yıldır pandemi koşullarının gölgesinde belirsizlikler ve ani kararlarla sürdürülmeye çalışılan eğitim sisteminin yüz yüze eğitime hazır olup olmadığı tartışmalı hale geldi.

“BELİRSİZLİKLER SON BULSUN”

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube başkanı, Ahmet Kotcioğlu yüz yüze eğitime geçilmeden önceki yarı yıl tatilinde alınması gereken tedbirleri ve atılması gereken adımları sıraladı. İlk olarak eğitimdeki belirsizliğin ortadan kaldırılmasını talep eden Kotcioğlu, salgın sürecinde eğitimle ilgili net ve açıklayıcı kararlar alınmasını istedi. 25 Ocak tarihi itibarıyla Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yüz yüze eğitime başlanacak olmasının yerinde bir karar olmakla birlikte okul yönetimlerine ve öğretmenlere yeterli hazırlık imkânı bırakılmadan alındığı dile getirek, ertelenen unvan değişikliği sınavlarının tarihinin belirlenmesi ve öğretmenlerin yer değişikliği taleplerinin mağduriyet oluşturmayacak şekilde karşılanması gerektiğini vurguladı.

ÖĞRETMEN AÇIĞINI HATIRLATTI

Kotcioğlu, özlük hakları bakımından eşitsizlik oluşturan sözleşmeli öğretmenlik sisteminden vazgeçilmesini, 60 bin öğretmen ataması yapılarak öğretmen açığının kapatılmasını ve Öğretmenlik Meslek Yasası’nın çıkarılmasını istedi. Kotcioğlu açıklamasının son bölümünde “Bakanlık, 15 Şubat tarihi itibarıyla eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitimi başlatma iradesini ortaya koymuştur. Devam eden salgın sürecini gözeterek bunun gereklerini yerine getirecek adımları atmalıdır” yüz yüze eğitim için alt yapının hazırlanmasını talep etti.


  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  EĞİTİM

1187 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Altınova da Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri Altınova da Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri
Altınova Belediyesi tarafından her ay Tıbbı Aromatik Bitkiler konusunda uzman isimleri ilçede ağırlayarak eğitim seminerleri ve sempozyumlar düzenlenecek....

MHP ve Ak Parti den birliktelik mesajları
Çiftlikköy ün Sultanları Derbiyi Rahat Kazandı
Mimarlar Odası 18.Ol. Genel Kurulu
 
 Takvim
4  Aralık 2021  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 13.6801 13.7048
  Euro 12.0418 12.1215
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,86 saniye.