Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
VAKA SAYILARININ GÜNDEN GÜNE AZALMASI İLE NORMALLEŞME SÜRECİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ...         YALOVA'NIN DOĞU YAKASINDA ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIRKEN BATI YAKASI SAHİLLERİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK... (Haberin ayrıntıları Gazete Marmara da)      ÇİFTLİKKÖY'DE ESKİ KURT SİYASETÇİ: YEREL SEÇİMLERDE ADAY OLMAYACAĞIM. DERKEN ÇINARCIK'TA VE ARMUTLU'DA ÇALIŞMALAR ŞİMDİDEN HIZLANDI...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Kotcioglu: Eğitimde yapılacaklar listesi kabarık

Kotcioglu: Eğitimde yapılacaklar listesi kabarık
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.2.2021 - 00:23:25 


Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, yüz yüze eğitime geçilmeden önce eğitim sisteminde belirsizlerin sonlandırılmasını, öğretmen açığının kapatılmasını ve okullarda gerekli hazırlıkların yapılması talebinde bulundu.

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, eğitimdeki belirsizliklere değinerek, sözleşmeli öğretmenlik sisteminden vazgeçilmesini ve öğretmen atamaları yapılarak öğretmen açığının kapatılmasını istedi.

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, yüz yüze eğitime geçilmeden önce eğitim sisteminde belirsizlerin sonlandırılmasını, öğretmen açığının kapatılmasını ve okullarda gerekli hazırlıkların yapılmasını talep etti.

İlk ve orta dereceli okullar 22 Ocak Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girdi. İkinci ara tatil de yarıyıl tatiline eklendiğinden eğitimde ikinci dönem 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat’tan itibaren yüz yüze eğitime yeniden başlanacağı açıkladı ancak neredeyse bir yıldır pandemi koşullarının gölgesinde belirsizlikler ve ani kararlarla sürdürülmeye çalışılan eğitim sisteminin yüz yüze eğitime hazır olup olmadığı tartışmalı hale geldi.

“BELİRSİZLİKLER SON BULSUN”

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube başkanı, Ahmet Kotcioğlu yüz yüze eğitime geçilmeden önceki yarı yıl tatilinde alınması gereken tedbirleri ve atılması gereken adımları sıraladı. İlk olarak eğitimdeki belirsizliğin ortadan kaldırılmasını talep eden Kotcioğlu, salgın sürecinde eğitimle ilgili net ve açıklayıcı kararlar alınmasını istedi. 25 Ocak tarihi itibarıyla Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yüz yüze eğitime başlanacak olmasının yerinde bir karar olmakla birlikte okul yönetimlerine ve öğretmenlere yeterli hazırlık imkânı bırakılmadan alındığı dile getirek, ertelenen unvan değişikliği sınavlarının tarihinin belirlenmesi ve öğretmenlerin yer değişikliği taleplerinin mağduriyet oluşturmayacak şekilde karşılanması gerektiğini vurguladı.

ÖĞRETMEN AÇIĞINI HATIRLATTI

Kotcioğlu, özlük hakları bakımından eşitsizlik oluşturan sözleşmeli öğretmenlik sisteminden vazgeçilmesini, 60 bin öğretmen ataması yapılarak öğretmen açığının kapatılmasını ve Öğretmenlik Meslek Yasası’nın çıkarılmasını istedi. Kotcioğlu açıklamasının son bölümünde “Bakanlık, 15 Şubat tarihi itibarıyla eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitimi başlatma iradesini ortaya koymuştur. Devam eden salgın sürecini gözeterek bunun gereklerini yerine getirecek adımları atmalıdır” yüz yüze eğitim için alt yapının hazırlanmasını talep etti.


  Editör :  Yakup Akkaya

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER GAZETESİ

 Kategori  EĞİTİM

90 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
YALOVA Yüksek Riskli Kategoride YALOVA Yüksek Riskli Kategoride
Son dakika yapılan açıklamaya göre; Yalova yüksek riskli kategoride turuncu listede yer aldı. Buna göre normalleşme adımları tedbirli ve kademeli olarak atılacak....

ALTEPE den Başkan ORAL a ziyaret
Armutlu İlçe Başkanlığı yeni binasında Armutlu İlçe Başkanlığı yeni binasında
Ak Parti Armutlu İlçe Başkanlığı yeni binası düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve MHP İl Başkanı Namık Öz, açılış kurdelesini birlikte kesti....

Çınarcık Beld. Toplu İş Sözleşmesi imzalandı
Sokaktaki dostlarımız emin ellerde
YALOVA Yüksek Riskli Kategoride
Çınarcık ta CHP ne yeni üyeler katıldı
ALTEPE den Başkan ORAL a ziyaret
 
 Takvim
5  Mart 2021  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5096 7.5231
  Euro 6.9113 6.9571
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER GAZETESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,34 saniye.