Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
YALOVA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ VERDİ...     ÇINARCIK BELEDİYE BAŞKANI NUMAN SOYER, İLÇEDEKİ MÜTEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELDİ...      ÇİFTLİKKÖY'DE İMAR PLANLARINDA DEĞİŞİKLİK...     BİR YERDE DENİZ DOLGUSUNU DURDURUYORLAR DİĞER TARAFTA DENİZ DOLGUSUNA İZİN VERİYORLAR (ayrıntıları gazetemizde)      ALTINOVA’DA ÖZEL TOKİ KONUTLARI HAKKINDA AÇIKLAMA...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yalovalı Çiftçilere Tohum Desteği

Yalovalı Çiftçilere Tohum Desteği
 Yazı Boyutu

 Tarih : 15.10.2021 - 11:35:23 


Yalova Tarım ve Orman il Müdürlüğünce, Yalova İlinde Hayvancılık Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Ve İyileştirilmesi Yem Bitkileri Projesi kapsamında çiftçilere 2.200 kg. Yem Bezelyesi ile 3.220 kg. Macar Fiği Tohumu dağıtıldı.

Yalova Tarım ve Orman  il Müdürlüğünce  "Yalova İlinde Hayvancılık Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Ve İyileştirilmesi Yem Bitkileri Projesi" kapsamında çiftçilere 2.200 kg. Yem Bezelyesi ile 3.220 kg. Macar Fiği Tohumu dağıtıldı.

İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali Muammer Erol, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdare Sekreteri Selim Karahan, MHP İl Başkanı Namık Öz, Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Burhan Bitirgiç, İlçe Müdürleri, Birlik Başkanları ve projeden yararlanacak çiftçiler katıldı.

Proje yararlanıcısı çiftçilerden Murat Bingöl programda yaptığı konuşmada İl Müdürlüğüne ve İl Özel İdaresine tohum desteğinden dolayı teşekkürlerini ifade ederken, programın detayıyla ilgili bilgiler veren İl Müdürümüz Suat Parıldar; "Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün 2021 yılında uygulamaya koyduğu il özel projeleri ve Yalova İl Özel İdaremizin destekleri kapsamında uyguladığımız projeler bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanarak Bakanlığımıza gönderilen ve Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan, ayrıca İl Özel İdaremiz tarafından da yerel kaynaklarla desteklenen projelerle 3,3 milyon liralık yatırım bütçeli 8 adet bitkisel üretim projemizi gerçekleştiriyoruz." dedi.

tarım 1destek

Yapılan açıklamada " 2021 yılı için projelere 832 bin lirası Bakanlık,  312 bin lirası Özel İdare olmak üzere toplam 1 milyon 150 bin liralık hibe desteği sağlandı.  Son dört yılda İl Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ve Özel İdaremiz tarafından mali destek sağlanan projelere 2,7 milyon TL destek sağlayarak tarımsal faaliyetlerin gelişiminde iyi bir ivme yakaladık. Bu yıl Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu il özel projeleri ile de bu gelişime daha yüksek bir ivme kazandırıyoruz." denildi.

Yalova Tarım ve Orman  il Müdürü Suat Parıldar yaptığı konuşmada "Projenin yaklaşık toplam bütçesi 355 bin lira olup 85 bin liralık kısmı hibe olarak sağlanmıştır. Hibe tutarının %75'i Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce, %25'i  Yalova İl Özel İdaremiz tarafından karşılanmıştır. Proje kapsamında; İlkbahar döneminde 05 Nisan 2021 tarihinde Yonca tohum dağıtımı töreni ile; Merkeze bağlı köylerde 10 üreticiye 30 dekar, Altınova İlçesine bağlı köylerinde 6 üreticiye 60 dekar, Çiftlikköy İlçesine bağlı köylerinde 16 üreticiye 60 dekar tohum olmak üzere toplam 150 dekar alanda 600 kg sertifikalı Yonca (Bilensoy) tohumu dağıtımı yapılmıştır.Yine proje kapsamında; Toplam 79 çiftçimize Sonbahar döneminde 220 dekar alanda 2200 Kg Yem Bezelyesi tohumu; 230 dekar alanda 3.220 Kg Macar Fiği tohumu dağıtıyoruz." dedi

İl Müdürü Parıldar'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel' de Yalova'daki tarım alanlarının küçük olduğundan bahsederek, mevcut tarım alanlarını rant baskısından kurtarmak ve üretime yönlendirmek amacıyla İl Müdürlüğünün kendilerine sunduğu projeleri desteklemekten memnuniyet duyduklarını ve her geçen yıl sağladıkları destek miktarını artırdıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ve alanda bulunan protokol tarafından projeden yararlanacak çiftçilere Yem Bezelyesi ile Macar Fiği Tohumları dağıtıldı. 

  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Başka Site

 Kategori  SON DAKIKA

105 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Altınova da Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri Altınova da Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri
Altınova Belediyesi tarafından her ay Tıbbı Aromatik Bitkiler konusunda uzman isimleri ilçede ağırlayarak eğitim seminerleri ve sempozyumlar düzenlenecek....

MHP ve Ak Parti den birliktelik mesajları
Çiftlikköy ün Sultanları Derbiyi Rahat Kazandı
Mimarlar Odası 18.Ol. Genel Kurulu
 
 Takvim
4  Aralık 2021  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 13.6801 13.7048
  Euro 12.0418 12.1215
 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,80 saniye.