Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yalova da yeni hastane tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başladı...           Sahnelerin sevilen ismi Ömer Cahitoğlu, 'Ah Menekşe' adlı şarkısına klip çekti...        Sokak Hayvanlarını Koruma Vakfı (SAHAV) PATİKENT'i kurma çalışmalarına başladı...     Gazetemiz sayfalarına göz atmak için anasayfamızın ortasına tıklayınız...     Gemlik Belediyesi'nden muhteşem organizasyon: Film Festivali büyük ilgi gördü...     Altınova da pedallar şampiyonluk için döndü....      Altınova Kültür Festivali'nin 15 ncisi düzenleniyor...       Ünlü şarkıcı İrem DERİCİ Altınova da sahne alacak....        Yalova Magazin yayına başladı...     Esenköy'de merhum Adnan Kaptan'ın projesi 'Yamaç Paraşütü' hayat buldu...     Armutlu Belediyesi Atatürk Evi ve Kaplıca Oteli için ihaleye çıkıyor...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Yalova ve İlcelerinde 10 Kasim Torenleri

Yalova ve İlcelerinde 10 Kasim Torenleri
 Yazı Boyutu

 Tarih : 11.11.2022 - 00:06:59 


Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün aramızdan ayrılışının 84. Yildonümünde Yalova ve İlçelerinde gerçekleşen Anma Programı gerçekleşti.Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılıºının 84. Yıldönümünde Yalova ve İlçelerinde gerçekleºen Anma Programı gerçekleºti. Yalova'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla baºladı.Tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de saat 09.05`te sirenler çalınarak iki dakikalık saygı duruºunun ardından İstiklal Marºımızın okunması ile birlikte bayraklarımız yarıya indirildi.

Saatler, 09.05'i gösterdiğinde Yalova'da hayat durdu. Sirenlerin çalmasıyla birlikte Yalova'da kurum ve iºyerlerinde cadde ve sokaklarda vatandaºlar, saygı duruºunda bulundu. Cadde ve sokaklarda kontak kapatan sürücüler, araçlarından inerek saygı duruºunda bulundu. Yalova'da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na; Yalova Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Yalova Belediyesi, Yalova Barosu, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası,Yalova Üniversitesi, STK'lar, Siyasi Partiler, çelenklerini sunarak saygı duruºunda bulundular.

Törene, Vali Muammer Erol, Garnizon Komutanı Albay Cenk Topuz, Belediye Baºkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova İl Genel meclis baºkanı Hasan Soygüzel, Kamu Kurumların İl Müdürleri, STK temsilcileri, Yalova Protokolü,, Siyasi Partilerin İl baºkanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaº katıldı. Atatürk Anıtı önündeki törenlerin ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde anma programı yapıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı, Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Oratoryo ile son bulurken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma konulu resim, mektup ve kompozisyon yarıºmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Muammer Erol tarafından takdim edildi.

ÇİFTLİKKÖY İLÇESİNDE 10 KASIM TÖRENİ
 
Çiftlikköy İlçesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni, 23 Nisan Meydanı’nda yapıldı. Törene Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Okan Uygun ve Çiftlikköy Belediye Baºkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, vatandaºlar ve öğrenciler katıldı. Çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulması sonrasında saat 9.05’te sirenler eºliğinde saygı duruºunda bulunuldu. İstiklal Marºı’nın okunmasının ardından anma programı Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleºtirildi. Belediye Kültür Merkezi’nde Sultaniye M.Akif İnan Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı oratoryo gösterisi izleyiciler tarafından alkıºlandı. 10 Kasım dolayısıyla yapılan okullararası yarıºmalarda derece alan öğrencilere ise ödüllerini Kaymakam Bilgin takdim etti.Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük zaferle taçlanan İstiklal Savaºımızın komutanı ve Türk Milletinin var olma mücadelesinin lideri olduğunu ifade eden Baºkan Silpagar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal ediºinin 84'üncü yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

çiftlikköy

ALTINOVA İLÇESİNDE 10 KASIM TÖRENİ

Altınova İlçesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, Altınova Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ve bayrakların yarıya indirilmesiyle baºladı. Altınova Kaymakamlık Binası tören alanında bulunan Atatürk Anıtına sırasıyla Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi, Altınova Belediye Baºkanı Dr. Metin Oral ve siyasi parti temsilcileri çelenk sundular. Çelenk töreninin ardından anma töreni, Altınova Tavºanlı ªehitlik Ortaokulu’nda devam etti.Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde Çelenk töreninin ardından anma töreni, Tavºanlı ªehitlik Ortaokulu’nda devam etti.Tavºanlı ªehitlik Ortaokulu’nda törenlerde günün anlam ve önemini anlatan konuºmanın ardından öğrenciler ºiir dinletisi, oratoryo gösterisi gerçekleºtirdi. Tören, yarıºmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
 
altınova
ÇINARCIK İLÇESİNDE 10 KASIM TÖRENİ
 
Çınarcık’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.Çınarcık'ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle yapıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Törenine Çınarcık Kaymakam Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Baºkanı Numan Soyer, Çınarcık İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çingi, Çınarcık İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluºlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluºu ve siyasi partilerin temsilcileri , Çınarcık Belediyesi personeli ile çok sayıda vatandaº katıldı. Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak ve Çınarcık Belediye Baºkanı Numan Soyer Atatürk Anıtı’na sırayla çelenk sundular. Çelenklerin sunulmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi Çınarcık’ta da hayat durdu ve merkezi hoparlörlerden Çınarcık’ın dört bir yanında sirenler çaldı.
ÇINARCIK
 
TERMAL İLÇESİNDE 10 KASIM TÖRENİ
 
Termal İlçesinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Termal Meydanı’nda yapıldı. 10 Kasım Atatürk'ü anma münasebeti ile Belediye Baºkanı H.Sinan Acar, İlçe Kaymakamı Faruk Doğru, İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Demirel, İlçe Jandarma Komutanı Çağri İzci, İl Genel Meclis üyelerimiz ile Belediye Meclis Üyeleri  halkın da katılımı ile çelenk töreni gerçekleºti. .Tören çelenk bırakılması ardından, saygı duruºu ve istiklal marºı ile son buldu.
termal


  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  SON DAKIKA

101 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Ciftlikkoy de Farkindalik Etkinligi Duzenlendi Ciftlikkoy de Farkindalik Etkinligi Duzenlendi
Çiftlikköy Belediyesi, Avrupa genelinde atık önleme konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ve her yıl Kasım ayının sonunda geniş katılımlı etkinliklerle gerçekleştirilen Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinliklerini tamamladı....

Altinova 4. Uluslararasi Resim Sergisi
Koylerde Yapılan Calısmalar İncelendi
 
 Takvim
10  Aralık 2022  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,52 saniye.