Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 
Yalova da yeni hastane tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başladı...           Sahnelerin sevilen ismi Ömer Cahitoğlu, 'Ah Menekşe' adlı şarkısına klip çekti...        Sokak Hayvanlarını Koruma Vakfı (SAHAV) PATİKENT'i kurma çalışmalarına başladı...     Gazetemiz sayfalarına göz atmak için anasayfamızın ortasına tıklayınız...     Gemlik Belediyesi'nden muhteşem organizasyon: Film Festivali büyük ilgi gördü...     Altınova da pedallar şampiyonluk için döndü....      Altınova Kültür Festivali'nin 15 ncisi düzenleniyor...       Ünlü şarkıcı İrem DERİCİ Altınova da sahne alacak....        Yalova Magazin yayına başladı...     Esenköy'de merhum Adnan Kaptan'ın projesi 'Yamaç Paraşütü' hayat buldu...     Armutlu Belediyesi Atatürk Evi ve Kaplıca Oteli için ihaleye çıkıyor...

   


BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YALOVA DA KONUŞTU
   

 Altinova 4. Uluslararasi Resim Sergisi

Altinova 4. Uluslararasi Resim Sergisi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 4.12.2022 - 00:45:00 


Altinova ilcesinde 7 ulkeden 11 yabanci sanatci ile 12 Turk ressamin katildigi 50 eserin yer aldigi Altinova Belediyesi 4. Uluslararasi Resim Sergisi, duzenlenen torenle acildi.Altınova ilçesinde 7 ülkeden 11 yabancı sanatçı ile 12 Türk ressamın katıldığı 50 eserin yer aldığı Altınova Belediyesi 4. Uluslararası Resim Sergisi, düzenlenen törenle açıldı. Küratörlüğünü İlhan Aydan ve Aygül Okutan’ın yaptığı Altınova Belediyesi 4. Uluslararası Resim Sergisi, Altınova Belediyesi Konferans ve Düğün Salonu’nda gerçekleºtirildi.

Sergi açılıºına AK Parti MKYK üyesi Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüº, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Baºkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Baºkanı Hasan Zafer, Altınova Belediye Meclis üyeleri, Altınova İlçe Emniyet Müdürü Halis Kürºat Seçer, Altınova İlçe Müftüsü Ümit Kartal, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Sosyal yardımlaºma ve Dayanıºma Vakfı Müdürü Ufuk Kocatepe, Altınova Kent Konseyi Baºkanı Ali Yurt ve davetliler katıldı.

İlçede dördüncü resim sergisinin açıldığını söyleyen Altınova Belediye Baºkanı Dr. Metin Oral, “Geçtiğimiz yıllarda hem Yalova hem de Türkiye'den katılan sanatçılarımızla sergiler yapmıºtık. Bu yıl içerinde ikinci uluslararası bir sergini açtık. O yüzden bizim için önemli ve çok kıymetli bir gün. Katkı sağlayan bütün sanatçı arkadaºlara çok teºekkür ediyorum. Özellikle gençlerimize bir rol model olması, kendilerine sanatsal açıdan bir yol çizebilmeleri adına yol göstereceğine inanıyorum” dedi.

Sergi açılıºında konuºan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Altınova her alanda önde, öncü bir ilçe. Sanayisinden, eğitimine, kültüründen sanatına, sporundan tarımına ilerleme kaydediyor. Bu çalıºmaları yerine getiren belediye baºkanımıza teºekkür ediyorum. Biz de ilçemizin geliºimi konusunda elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Altınova’da önemli bir çalıºmaya daha imza atıldığını söyleyen AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Hoyratlaºan dünyamızda; bir takım hasletleri kaybettiğimiz bu dünyada böylesine güzel bir sanat yolculuğuna bizleri çıkardığınız için, bir nefes aldırdığınız için duygu ve düºünce dünyamızı geniºlettiğimiz için sanatçılarımıza çok teºekkür ediyorum. Bu fırsatı sağlayan belediye baºkanımıza çok teºekkür ediyorum. Bu güzel bir sergi için emeğinize sağlık. Sanatçılarımızın yüreğine sağlık. Sizlere teºekkür ediyorum” diye konuºtu.

Bölgede güzel geliºmelerin sağlanması için var güçleriyle çalıºtıklarını ifade eden AK Parti MKYK üyesi Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüº, “Altınova’mız çok boyutlu bir geliºim stratejisiyle yoluna devam ediyor. Tarım, sanayi, kültür ve turizm hayatı birbirine engel olmadan tam aksine bir birini besleyerek bu bölgemizin güzelleºmesi için var gücümüzle çalıºıyoruz” dedi.

Kültür, sanat ve turizm alanında da önemli çalıºmalar gerçekleºtirdiklerini söyleyen Milletvekili Büyükgümüº, “Bu dönemde artan çalıºmalarımızla; hem deniz altında yaptığımız arkeolojik keºifler hem de Çobankale’nin 12 aylık kazı programına alınarak çok detaylı bir ºekilde araºtırma yapılmasını sağladık. Bununla beraber Deniz Fenerimizin kültür hazinesi olarak Altınova’mıza kazandırmamız bu dönemin kültür, sanat ve turizm anlamında önemli köºe taºı çalıºmalar arasında yer almaktadır.

Bugün dördüncüsünü tertiplediğimiz bu güzel sergimizde birlikteyiz. Öncelikle bu gibi çalıºmaların her yıl tekrarlanarak devam etmesi çok değerli. Küratörlerimize huzurlarınızda teºekkür ediyorum. Değerli belediye baºkanımıza ve ekibine bu çalıºmayı himaye ettiği için çok teºekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Serginin açılıºının ardından davetliler sanatçıların bir birinden güzel eserlerini yakından görme fırsatı buldu. Serginin hayırlı olmasını dileyen Belediye Baºkanı Dr. Metin Oral, tüm vatandaºları sergiyi gezmeye davet etti.

  Editör :  Vedat Yılmaz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  YALOVA HABER

 Kategori  SON DAKIKA

112 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 
 
 

 

Mynet Yalova Haberleri

 

 Köşe Yazıları

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Ulastirma Bakani Yalova da acilis yapti Ulastirma Bakani Yalova da acilis yapti
Ulastirma ve Altyapi Bakani Adil Karaismailoglu, Yalova Otogar Kavsagi Koprusu ve baglanti yollarinin acilisini gerceklestirdi....

Gemlik te acilisi IMAMOGLU yapti
YALOVA da yeni baskan Osman Kendir YALOVA da yeni baskan Osman Kendir
Yalova il Baskanligi 3 ncu Olagan Kongresi RDKM de gerceklestirildi. Osman Kendir ve Talip Bayburtlu nun yaritigi kongrede, Iyi Parti Yalova il baskanligini kazanan isim Osman Kendir oldu....

Basin Memsuplarina GAP Turu
Yalova Kivirciginda 3 Donem Basladi
Mevsimlik Cicekler Yalova Ögrencilerinden
Sokaklarimiz Lavanta Kokacak
Cinarcik Sahil Dolgu Calismasina Devam
Ulastirma Bakani Yalova da acilis yapti
Gemlik te acilisi IMAMOGLU yapti
 
 Takvim
2  Şubat 2023  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


 

 

 

 

 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
   Reklam

 

 


 
 

   © Copyright - 2006- YALOVA HABER - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.

0,91 saniye.